את בעמוד: ילד- עמוד הבית


חשמלית או ידנית? כך תבחרי את משאבת החלב שלך


חשמלית או ידנית? כך תבחרי את משאבת החלב שלך
נשים רבות מגלות בתחילת דרכן כאימהות שההנקה היא מסע מרתק ומיוחד במינו. את נהנית מהחיבור הישיר עם התינוק מצד אחד ומשעות החיבור הארוכות האלו שבו אתם צמודים זה לזו. מצד שני, החזה שלך משתנה.  לעיתים הוא שופע חלב ונוצר גודש כואב, לעיתים תסבלי מפטמות סדוקות וכואבות, לעיתים תיתקלי במכשולים בדרך. אחד האמצעים להקל על תהליך ההנקה ולהפוך אותו לנעים יותר היא משאבת החלב.
משאבת חלב היא פריט חובה לצד כיסא ההנקה. הן מסייעות בהקלה על גודש בחזה, מאפשרות לך לשלוט על כמות החלב ולשאוב חלב למצבים שבהם את לא יכולה להניק את התינוק ישירות מהשד. לפני שנסקור כמה מהמשאבות המובילות בתחום, עולה השאלה איזו משאבה תתאים לך.
האם את זקוקה למשאבה חשמלית או ידנית?
הבחירה במשאבה חשמלית או ידנית מתייחסת לתדירות השאיבה.  אם את נוהגת לשאוב או זקוקה לשאיבה רק פעם ביום ורק כמות קטנה, תוכלי להסתפק במשאבה ידנית. אם את שואבת באופן קבוע כדי להיערך עם מנות חלב, למשל כאשר את חוזרת לעבודה לאחר חופשת הלידה, כדאי להשקיע במשאבה חשמלית.
הבחירה במשאבה חשמלית או ידנית היא גם כלכלית. במידה ותרצי משאבת הנקה לשאיבות מעטות ולתקופה קצרה, תוכלי לשכור משאבה ידנית או לרכוש אחת בעלות נמוכה יחסית. משאבת הנקה חשמלית תעלה מעט יותר, אך שווה להשקיע במידה ואת זקוקה לה מספר פעמים ביום.
גורמים נוספים שמשפיעים על בחירת משאבה
לצד מנגנון ההפעלה החשמלי או הידני של המשאבה, יש מספר פרמטרים נוספים שצריכים להשפיע על הבחירה שלך.
הגורם הראשון הוא כמובן איכות. חשוב שהמשאבה תהיה איכותית, שתחזיק מעמד ולא תתפרק במשך זמן השימוש, בין אם מדובר בפעם אחת ביום או בשלוש. משאבות צריכות להיות בעלות תו תקן שמצביע על איכותן. בין המשאבות הפופולריות והידועות באיכויותיהן: משאבת מדלה בדגמיה השונים ומשאבות מבית חברות כמו אוונט ואמאדה.
גורם נוסף הוא נוחות השימוש. משאבת הנקה חייבת להיות נוחה ופשוטה לשימוש. את לא אמורה לתפעל מנגנון מסובך עם יד אחת שאוחזת בתינוקך ויד שנייה שדואגת לשאיבה. המרכיבים של המשאבה צריכים להיות פשוטים להרכבה, הברגת הבקבוק או הכוס צריכה להיות פשוטה ותהליך השאיבה צריך להיעשות בקלות, בלי מאמץ מצדך.
לבסוף, חשוב וכדאי לבחור משאבת הנקה שקל לנקות ולשמור על ההגיינה שלה. משאבת הנקה חייבת להיות נקייה בכל זמן שבו את שואבת. לאחר השאיבה תצטרכי לדאוג לניקיון המשאבה. חשוב שהמשאבה תהיה קלה לניקוי והמבנה שלה נוח, כך שלא תהיה הצטברות של שאריות, לכלוך, טביעות אצבע ושאר לכלוכים שיכולים לפגום בהגיינה שלה.
משאבת הנקה – מסייעת לך לשמור על שגרת הנקה קבועה
בין אם תבחרי במשאבות ידניות או חשמליות של מדלה או במשאבה פשוטה של חברה מוכרת אחרת, חשוב לזכור שתהליך ושגרת ההנקה הם לגמרי שלך. את אמורה להיות זו שעוקבת אחר התחושות של הגוף, הרגשת הנוחות היא שלך ורק שלך. מסיבה זו כדאי לשקול היטב איזו משאבה לבחור ולהשקיע בכך מחשבה ובדיקה. במידה ותחברי את המשאבה המתאימה לך, תוכלי להנות משגרת הנקה נוחה באופן קבוע.

 

 

עוד בנושא
מאמרים קשורים
כיום, ישנה מודעות גוברת לחשיבות ההשקעה במוצרי התינוקות השונים, אשר חשובים לנוחות...
כשיולדת עוברת לידה בכאב ובשמחה, זוהי חוויה עוצמתית של ניצחון והישג תחושה די נדירה...
כשלון להרות הוא תופעה נפוצה כיום, בעולם בו שני בני הזוג עובדים ומתפרנסים לחץ ושעות...
מאמרים אחרונים
מאמרים אחרונים
כיום, ישנה מודעות גוברת לחשיבות ההשקעה במוצרי התינוקות השונים, אשר חשובים לנוחות...
הכי נקראים
הנקראים ביותר
עמוד הבית (253620 כניסות)
מה תמצאו באתר ילד ? כתבות ומידע חשוב בנושאים הריון, לידה, תינוקות, הורות ועוד....
__404__ (87128 כניסות)
Bad karma: we can't find that page! You asked for , but despite our computers looking very hard, we could not find it. What happened ? the link...
MMR הוא חיסון משולב נגד חצבת, חזרת ואדמת. ילדים מקבלים בד"כ את חלקו הראשון של החיסון...
החזה של כל אשה מתחיל להשתנות כבר בתחילת ההריון ולהתכונן לקראת בוא התינוק. למה...