את בעמוד: לידה טבעית


לידה טבעית

מהי לידה טבעית?
נשים רבות חושבות כי לידה טבעית הין מן הליך מיוחד מאד של לידה בטבע, או שימוש בכל מיני חומרים טבעיים. אתן אולי תופתעו לגלות כי לידה טבעית היא בעצם לידה רגילה לחלוטין, פשוט כזו שנעשית ללא כל משככי כאבים. למה הכוונה בדיוק? היום יש מגמה רווחת ברפואה, כי צריך להעניק ליולדת משככי כאבים על מנת שתמנע מהכאבים הכרוכים בלידה. עם זאת, התומכים בתהליך של לידה טבעית, מזכירים כי במשך מאות שנים הנשים הצליחו ללדת ללא כל משככי כאבים, ולהמשיך הלאה בחייהן. לכן, אם גם את מתעניינת ברעיון של לידה טבעית, דעי לך כי בהחלט יש אפשרות כזו, ורק צריך לאסוף עליה מספיק נתונים וחומר מקצועי.
 
כך תתכונני אל לידה טבעית
ראשית רצוי לקרוא כמה שיותר חומר על לידה טבעית. חומר מקצועי יעזור לך ללמוד את הטכניקות הנכונות של לידה טבעית. בין השאר יש חשיבות גדולה מאד לתרגול נכון של נשימות - מה שעוזר להתמודד נכון עם הכאב בזמן הלידה. כדור פיזיו אף הוא יכול לעזור מאד בזמן לידה טבעית, ולהקל מאד על הכאב. גם עיסוי פירנאום בתקופת ההיריון, תורם מאד לתהליך של לידה טבעית, עם כמה שפחות כאבים.
אפשר לראות מה המכנה משותף להכנות לקראת לידה טבעית - לדעת להתמודד עם הכאב, ולהפחית את העוצמה שלו תוך שימוש באמצעים טבעיים ותרגולים שונים, במקום בתרופות. נשים רבות לומדות כיצד לשלוט בסף הכאב שלהן, ולפתח סיבולת גבוהה, כך שהן יוכלו ליהנות מהחוויה של לידה טבעית.
כמו כן, אם את מתכננת לבצע לידה טבעית רצוי לברר אצל בית החולים שאליו את מתכננת ללכת, האם יש שם מיילדות שיודעות לילד בשיטה טבעית. ברוב בתי החולים המובילים בארץ קיימת האופציה של לידה טבעית, אבל תמיד כדאי לברר זאת קודם לכן, וכמובן להכיר את הצוות הרפואי שנמצא שם - הם ילוו אותך לאורך כל תהליך הלידה.
 
לידה טבעית עוברים ביחד
אחד הכללים החשובים ביותר הנוגעים אל לידה טבעית, זה שלא מדובר בתהליך שאת עוברת לבדך. למה הכוונה? אמת שבסופו של דבר, לידה טבעית מתמקדת בך, אבל את חייבת לקבל תמיכה מכל הסובבים אותך. בראש ובראשונה מדובר כמובן על תמיכה של בעלך. הוא יהיה זה שיתרגל איתך את כל העיסויים, הנשימות וההכנות לקראת לידה טבעית. אפשר וכדאי גם להיעזר בנשים שסביבך - אמא שלך, אחיות, חברות קרובות - הן גם יכולות לתרגל ביחד איתך.
אם את מתכננת לידה טבעית, חשוב לסיום לזכור שיש גם מקרים שבהם כן יהיה צורך לעשות שימוש במשככי כאבים מסוימים. לידה טבעית מתאימה ללידות נטולות כל סיבוכים. במידה ויש צורך לבצע לידה מיוחדת כמו לדוגמא ניתוח קיסרי - כמובן שיש צורך במשככי כאבים מסוימים, וזה לא דבר נורא בכלל.
 
עוד בנושא
מאמרים קשורים
לידה טבעית (2039 כניסות)
לידה טבעית לידה טבעית כשמה כן היא – לידה ללא התערבות רפואית (כמו שהיה בעבר)...
לידה רגילה (9133 כניסות)
ללידה רגילה שלושה שלבים: השלב הראשון נמשך עד פתיחה של 10 ס"מ. השלב השני נמשך מהפתיחה...
מאמרים אחרונים
מאמרים אחרונים
חשמלית או ידנית? כך תבחרי את משאבת החלב שלך נשים רבות מגלות בתחילת דרכן כאימהות...
כיום, ישנה מודעות גוברת לחשיבות ההשקעה במוצרי התינוקות השונים, אשר חשובים לנוחות...
הכי נקראים
הנקראים ביותר
עמוד הבית (253622 כניסות)
מה תמצאו באתר ילד ? כתבות ומידע חשוב בנושאים הריון, לידה, תינוקות, הורות ועוד....
__404__ (87128 כניסות)
Bad karma: we can't find that page! You asked for , but despite our computers looking very hard, we could not find it. What happened ? the link...
MMR הוא חיסון משולב נגד חצבת, חזרת ואדמת. ילדים מקבלים בד"כ את חלקו הראשון של החיסון...
החזה של כל אשה מתחיל להשתנות כבר בתחילת ההריון ולהתכונן לקראת בוא התינוק. למה...