את בעמוד: יחסי מין בתקופת ההריון


יחסי מין בתקופת ההריון

האם ניתן לקיים יחסי מין בתקופת ההריון?
זוגות רבים שמתמודדים עם ההיריון, מתלבטים ותוהים האם זה בסדר לקיים יחסי מין בתקופת ההריון. ראשית חשוב להגיד שהתשובה החד משמעית היא - בהחלט כן! קיום יחסי מין בתקופת ההריון הוא מעשה שבסדר גמור לעשות אותו, והוא אף מומלץ. בזמן ההריון האישה עוברת שינויים הורמונאליים והתנהגותיים לא מעטים, ואף הגבר חווה תחושות של תקווה וחשש. קיום יחסי מין בתקופת ההריון עוזר לשמור על זוגיות תקינה, כמובן כל עוד מקפידים על כבוד הדדי והבנה. חשוב להבין שהשינויים אצל האישה יכולים מצד אחד להתבטא בתיאבון מיני מוגבר, אבל לעתים גם בירידה בחשק המיני. אף החשק המיני של הגבר יכול להשתנות, מסיבות נפשיות רבות וחשוב שבני הזוג ידעו לקבל אחד את השני.
איך לקיים יחסי מין בתקופת ההריון
באופן כללי, ראוי שננפץ כמה סטיגמות על יחסי מין בתקופת ההריון. ראשית, קיום יחסי מין בתקופת ההריון לא מסכן את העובר כלל וכלל. הוא מוגן היטב בתוך הרחם, כאשר צוואר הרחם סגור ומסוגר. חשבו על זה כך - האם אתן הנשים, כשקיימתם יחסי מין שלא בהריון, הרגשתן כי איבר המין של הפרטנר שלכן מגיע עד לרחם? ברור שלא, ובתקופת ההריון הרחם אמנם גדל בצורה משמעותית - אבל הוא עדיין סגור ואטום לחלוטין. כמו כן, הדעות חלוקות, האם קיום יחסי מין בתקופת ההריון מזרז את הלידה. יש מחקרים שטוענים כי קיים קשר ויש כאלה שטוענים כי אין קשר כל וכלל. בכל אופן כל המחקרים תמימי דעים כי קיום יחסי מין בתקופת ההריון לא גורמים לתופעות קיצוניות כמו הפלה. כמובן שאם יש בעיה בזמן ההריון, מומלץ להיוועץ במהירות ברופא, על מנת לדעת האם מותר ואפשר עדיין לקיים יחסי מין בתקופת ההריון, ואיך יש לבצע אותם.
קיום של יחסי מין בתקופת ההריון כבר ציינו, צריך להתבסס על הבנה הדדית וגם קצת על יצירתיות. יכול להיות שתנוחות שקודם היו נוחות מאד לאישה, יכבידו עליה כעת. אפשר להתנסות בתנוחות חדשות, שיהיו נוחות לאישה וגם יגרמו לה להנאה רבה.
עוד כמה דברים על יחסי מין בתקופת ההריון
כאשר אתם מקיימים יחסי מין בתקופת ההריון, כנראה שהאישה תרצה לשטוף את אזור הנרתיק שלה לעתים קרובות. מומלץ להיוועץ ברופא לפני שעושים זאת, שכן חשוב לבצע זאת עם החומרים המתאימים. כמו כן, חשוב לזכור כי יחסי מין בתקופת ההריון לא מוגבלים ליחסי המין ווגינאליים בלבד. יחסים מין בתקופת ההריון יכולים גם להיות אנאליים או אוראליים, ואין שום הוראה מיוחדת לגביהם. אם הגבר מבצע מין אוראלי, חשוב רק לדאוג שלא ינשוף אוויר אל תוך הנרתיק, שכן קיים סיכוי קטן שהאוויר יכנס אל מחזור הדם ברחם ויצור תסחיף.
מאמרים אחרונים
מאמרים אחרונים
חשמלית או ידנית? כך תבחרי את משאבת החלב שלך נשים רבות מגלות בתחילת דרכן כאימהות...
כיום, ישנה מודעות גוברת לחשיבות ההשקעה במוצרי התינוקות השונים, אשר חשובים לנוחות...
הכי נקראים
הנקראים ביותר
עמוד הבית (253620 כניסות)
מה תמצאו באתר ילד ? כתבות ומידע חשוב בנושאים הריון, לידה, תינוקות, הורות ועוד....
__404__ (87128 כניסות)
Bad karma: we can't find that page! You asked for , but despite our computers looking very hard, we could not find it. What happened ? the link...
MMR הוא חיסון משולב נגד חצבת, חזרת ואדמת. ילדים מקבלים בד"כ את חלקו הראשון של החיסון...
החזה של כל אשה מתחיל להשתנות כבר בתחילת ההריון ולהתכונן לקראת בוא התינוק. למה...