את בעמוד: הכנה לקראת הלידה חווית הלידה


חווית הלידה

חשוב להגיע ללידה עם חיבור רגשי לעצמך , לבן זוגך ולתינוק  , עם מודעות שתאפשר לכם לחוות את הלידה כחוויה פרטית ואינטימית, חוויה שהיא מפגש בין אישי ופעולה של אהבה.
המידע התאורטי הזמין שבספרים בדרך כלל אינו בזמן של כאב ופחד פיזי ונפשי. עבודה אישית מאפשרת הפנמה של מפגש בין אישי שילווה אתכם בזמן אמת. 
המודעות אינה נרכשת על ידי מידע, אלא על ידי דיבור ושיחה עם אנשי מקצוע שמוכנים להקשיב ולהציע את המידע כחיבור לנושאים ותכנים שעלו בשיחה... ויהפכו לידע נרכש שלכם.
בשלב ההורות האינטואיציה הופכת לנכס החשוב ביותר והיא נחלשת מול המידע והתאוריות ובכך נחלש האימון הבסיסי שיש לאיש ולאישה ביחס לעצמם ולילדם.
השנה הראשונה היא מאוד קובעת את עתידו הבריאותי של הילד. בריאות פיזית ונפשית בין בני הזוג והמשפחה לפני ואחרי הלידה הם חלק מהותי בשנתו הראשונה לחייו המסייעת לו  בקביעת עתידו. כוונת הסדנא לפתח זיקה לבן\בת כבר בהיותו ברחם. על ידי דימיון , דו-שיח והכנת שיר ערש אישי.
הזוגיות עוברת שינוי והמרה, וכאן המודעות לשינוי היא חשובה. על ידי פיסול ודימיון מודרך הנובע מכם נוכל להבין את הצרכים ואי ההבנות המיוחדים של כל זוג.
להיסטוריה האישית, זיכרונות וטראומות מהילדות יש השפעה על הלידה וההורות. העיבוד בקבוצה של דיעות קדומות ומקובעות בנו מאפשר למנוע השלכות מזיקות. המחקרים היום מוכיחים שההשפעה לתינוק מתחילה כבר מהיותו ברחם - חרדות ,עצב ומצבי רוח  משפיעים על תהליכי מוח גוף ונפש.

לפעמים ההריון פוגש את ההורה עם ההורים של עצמו. ההורים מבחוץ או ההורים בפנים. חשוב להסתכל על הקשר עם ההורה לפני הפיכתכם להורים.
לידה שנייה היא גם התמודדות עם חוויה מתקנת, או עם פחד לחזור, או עם חשש לקילקול של החוויה הקודמת. רגשות חרדה ואשמה עלולים לסבך את הלידה והקשר הראשוני עם הילד , שמעורר רגשות מעורבים.
הדמיונות על הלידה כמו הדמיונות על הימים הראשונים חושפים הרבה על תפיסת האם את האמהות, האב את האבהות והזוג את ההורות.
ידע נרכש זה ו\או תיקון של עמדות לפני זמן אמת מונעים הרבה משברים.

עוד בנושא
מאמרים קשורים
הכל התחיל בבוקר יום שלישי ה- 30/3/04. התעוררתי והיה נדמה לי שמתחילים לרדת המים, חיכיתי...
בלילה שבין חמישי לשישי , 9 ימים לאחר התאריך המשוער , סוף סוף התחלתי להרגיש צירים....
מאמרים אחרונים
מאמרים אחרונים
חשמלית או ידנית? כך תבחרי את משאבת החלב שלך נשים רבות מגלות בתחילת דרכן כאימהות...
כיום, ישנה מודעות גוברת לחשיבות ההשקעה במוצרי התינוקות השונים, אשר חשובים לנוחות...
הכי נקראים
הנקראים ביותר
עמוד הבית (257921 כניסות)
מה תמצאו באתר ילד ? כתבות ומידע חשוב בנושאים הריון, לידה, תינוקות, הורות ועוד....
__404__ (87563 כניסות)
Bad karma: we can't find that page! You asked for , but despite our computers looking very hard, we could not find it. What happened ? the link...
MMR הוא חיסון משולב נגד חצבת, חזרת ואדמת. ילדים מקבלים בד"כ את חלקו הראשון של החיסון...
החזה של כל אשה מתחיל להשתנות כבר בתחילת ההריון ולהתכונן לקראת בוא התינוק. למה...