את בעמוד: מחלות ילדים אוטיזם


אוטיזם

autistic.jpgאוטיזם היא הפרעה מוחית מורכבת המשפיעה על גורמים שונים בהתפתחות הילד, כולל צורת הדיבור של הילד והאופן בו הוא משחק ומגיב לאחרים. למרות שהסיבות לאוטיזם עדין לא מובנות לחלוטין, המומחים ממליצים לטפל בסימפטומים אלו מוקדם ככל האפשר, זאת מכיוון שהתערבות מוקדמת מביאה להבדל משמעותי בתוצאות הטיפול.
כהורה, חשוב לדעת לזהות סימנים של אוטיזם ולמצוא עזרה מיידית לטיפול בילד.

סימנים מוקדמים
רוב התינוקות המגיעים לגיל שישה חודשים, מפנים את ראשם לקולות מוכרים. ילדים עם אוטיזם  לא יגיבו בד"כ לקולות אלו וגם לא ישמיעו קולות או יחייכו כתגובה להורה שמדבר אליהם.

תגובה
בגיל תשעה חודשים, תינוקות רבים יחייכו, יצחקו או יראו התלהבות למשחקי תינוקות כמו "קוקו" או "סבתא בישלה דייסה". תינוק אוטיסט בד"כ לא יהיה מעוניין בתשומת לב אנושית, ויראה מעט, אם בכלל, התעניינות בפעילות המתרחשת סביבו.

יצירת קשר
תינוקות אוטיסטיים יכשלו ביצירת קשר עם הורים, אחים או מטפלים אחרים, ולא יסתכלו לכיוון מבוגר לנחמה או עידוד כשהם מתעצבים. הם יכולים להגיב להוריהם באותה דרך שהם מגיבים לזרים.

ציוני דרך
במידה ועד גיל שנה הילד לא מדבר (שפת תינוקות) ולא מראה מחוות יכול להיות שזה סימן לאוטיזם. לתינוקות רבים הזמן הזה הוא זמן להתפתחות מהירה ואינטראקציה עם העולם המתרחב שלהם. אולם, לילדים אוטיסטיים לא יהיו ציוני הדרך המוכרים כמו נפנוף לשלום, הצבעה לעבר משהו שרוצים כמו עוגייה.

התפתחות חברתית
תינוק אוטיסט יכול להתקשח כשהורה מחבק אותו, ולא ייצור קשר עין. תינוקות אוטיסטיים יכולים להיות יותר רגועים עם עצמם מאשר בחברת אחרים.

תחומי עניין
תינוקות אוטיסטיים בד"כ לא יתעניינו במשחקים פופולאריים כמו בובה, כדור או חיות. אולם הם יכולים לבצע פעולות חוזרות כמו סיבובי ידיים, הפיכת דף בספר או סידור קוביות.

מאמרים אחרונים
מאמרים אחרונים
חשמלית או ידנית? כך תבחרי את משאבת החלב שלך נשים רבות מגלות בתחילת דרכן כאימהות...
כיום, ישנה מודעות גוברת לחשיבות ההשקעה במוצרי התינוקות השונים, אשר חשובים לנוחות...
הכי נקראים
הנקראים ביותר
עמוד הבית (257921 כניסות)
מה תמצאו באתר ילד ? כתבות ומידע חשוב בנושאים הריון, לידה, תינוקות, הורות ועוד....
__404__ (87563 כניסות)
Bad karma: we can't find that page! You asked for , but despite our computers looking very hard, we could not find it. What happened ? the link...
MMR הוא חיסון משולב נגד חצבת, חזרת ואדמת. ילדים מקבלים בד"כ את חלקו הראשון של החיסון...
החזה של כל אשה מתחיל להשתנות כבר בתחילת ההריון ולהתכונן לקראת בוא התינוק. למה...