את בעמוד: מחלות ילדים פרכוסים


פרכוסים

כיצד ניתן לזהות פרכוסים בקרב ילדים?
אם ילדך פתאום מפסיק להגיב והוא בוהה באוויר או נראה שהוא מתעוות בצורה לא רצונית, יש סיכוי שילדך סובל מפרכוסים קלים. פרכוסים קלים בד"כ נמשכים בין מספר שניות למספר דקות. אם ילדך מאבד את ההכרה, נופל לרצפה, מתעוות או מטלטל בחוזקה הוא כנראה סובל מפרכוס רציני יותר. המצב בד"כ ימשך בערך 2 עד 3 דקות, אבל במקרים נדירים יכול להמשיך יותר, ויש סיכוי שהילד לא יוכל לרסן את צרכיו. כדאי לזכור שיש מינים רבים של פרכוסים והם יכולים להיות ממספר רגעים עד ליותר מחצי שעה.

מה לעשות בזמן הפרכוס?
שים את הילד על צידו, כדי למנוע חנק מהרוק שלו, ונגב את הרוק מהפה כדי לשמור על נתיב אויר פתוח. למרות שתרצה להרגיע אותו, אין מה לעשות כדי לעזור לילד , חוץ מלראות שהוא לא יפגע בעצמו. אם הילד סבל ממספר התקפי פרכוס יכול להיות שהרופא יבקש ממך לצלם את הפרכוס הבא. הצילום יוכל לעזור בזיהוי סוג הפרכוס ויאפשר טיפול מתאים.

מה גורם לפרכוסים?
פרכוסים מתרחשים כאשר תאי העצב במח "יורים" מהר יותר מהרגיל כתוצאה מפגיעה עצבית או בעיות בכימיה של המח. גם פגיעה עצבית וגם חוסר איזון בכימיה של המח יכולים להיגרם מפגמים בלידה או מפגיעה במח או במערכת העצבים, כמו מכה בראש. פרכוסים בילדים קטנים בד"כ לא מצביאים על אפילפסיה, הם בד"כ נובעים מחם גבוה. הפרכוסים הללו הם בד"כ לא מזיקים ושכיחים מאוד בילדים בגיל 11 חודשים עד 5 שנים. פעוטות גם לפעמים עוצרים את נשימתם בצורה לא רצונית לאחר פגיעה או בכי, דבר שיכול להוביל לפרכוס, אבל הם יוצאים מזה תוך מספר שנים. אם לילדך היו שני התקפי פרכוסים או יותר שלא נגרמו כתוצאה מחום גבוה, פגיעה בראש או עצירת נשימה, כנראה שהוא סובל מאפילפסיה.

מה לעשות אם אם קיים חשש שלילדי היה התקף פרכוסים?
קודם כל צור קשר עם רופא הילדים, שיכול לעזור לך לאבחן את חומרת הפרכוס והאם ילדך צריך בדיקת רופא מיידית. אם לא הצלחת להשיג רופא התקשר למד"א. הרופא יכול להמליץ לקחת את הילד לבדיקת EEG לבדיקת הפעילות החשמלית של המח. זה יכול להראות מפחיד לראות את הטכנאי מהדק את כל האלקטרודות לראש של ילדך, אולם התהליך לא כואב בכלל. מהתוצאות הרופא יוכל לאבחן אם לילדך היה התקף פרכוס, אם יש אפשרות להתקף נוסף, והאם נחוצים בדיקות נוספות כמו CT או MRI.

האם התקף פרכוסים יכול לגרום לנזק מוחי?
אפילו אם אנשים סובלים מהתקפי פרכוסים במשך שנים רבות, התקפים קצרים לא גורמים לפגיעה מוחית. התקף פרכוסים ארוך (10 דקות ומעלה) יכול לפעמים לגרום לנזק מוחי בחלק מהאנשים. בגלל סיבה זו רופאים מתייחסים להתקף פרכוס של 5 דקות ויותר כמקרה חירום, גם לילדים שמקבלים אותם בצורה קבועה.


המלצות: רפואה סינית

מאמרים אחרונים
מאמרים אחרונים
חשמלית או ידנית? כך תבחרי את משאבת החלב שלך נשים רבות מגלות בתחילת דרכן כאימהות...
כיום, ישנה מודעות גוברת לחשיבות ההשקעה במוצרי התינוקות השונים, אשר חשובים לנוחות...
הכי נקראים
הנקראים ביותר
עמוד הבית (257923 כניסות)
מה תמצאו באתר ילד ? כתבות ומידע חשוב בנושאים הריון, לידה, תינוקות, הורות ועוד....
__404__ (87563 כניסות)
Bad karma: we can't find that page! You asked for , but despite our computers looking very hard, we could not find it. What happened ? the link...
MMR הוא חיסון משולב נגד חצבת, חזרת ואדמת. ילדים מקבלים בד"כ את חלקו הראשון של החיסון...
החזה של כל אשה מתחיל להשתנות כבר בתחילת ההריון ולהתכונן לקראת בוא התינוק. למה...